KARİYERİM

Bugüne kadar neler yaptım anlatmak gerekirse.

İŞ TECRÜBESİ

20/02/2014

Krediler Yazılım Geliştirme Proje Uzmanı @ TEB BNP Paribas

20/02/2014 ten Şimdiye kadar

Tam Zamanlı İş

Oracle firmasının SQL'in kullanımını daha esnek hale getirmek için geliştirdiği PL/SQL (Procedural Language/Structured Query Language) üzerine ve Java programlama dilinde program geliştiren, Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak çalışıyorum. Oracle Forms Builder programını kullanarak Oracle Forms uygulamaları geliştiriyorum. Krediler departmanı için, SQL Navigator toolunu kullanarak PL/SQL API leri geliştirmek işimin en büyük parçası. Müşterilerin taleplerini daha iyi anlamak ve çözüme hızlıca ulaşabilmek için İş Analistleriyle koordineli olarak çalışıyorum. Kullanıcılardan gelen hata bildirimlerini, gerekli kod incelemesini yaptıktan sonra yazılımsal olarak çözüyorum. Türk Ekonomi Bankası, banka çapında sistem transformasyonu yapmakta. Hali hazırda kullanılan programlar, Java Platformuna taşınmakta. Bu doğrultuda, Java programlama dilinde yazılımlar geliştiriyorum.

→ Sayfayı Ziyaret Et

03/06/2013

Uzman Çözüm Mühendisi @ NETAŞ

03/06/2013 den 19/02/2014 ye kadar

Tam Zamanlı İş

A2 Communications Application Server çözümü, ileri düzey güvenlik ve tüm Session Initiation Protocol (SIP) özelliklerini sağlayan, geniş bir IP tabanlı client yelpazesine hitap eden, gateway ve media server bileşenlerini kapsayan, güçlü bir çözümdür. Benim burdaki pozisyonum bir önceki pozisyonuma çok benzer. Genband müşterilerine (Telefon Opertörleri), ikinci seviye yazılımsal destek veriyordum. A2 Call-Processing problemleri, SIP Linelar, SIP-PBX ile alakalı problemlerin çözümleriyle ilgileniyordum. Müşteri problemlerini çözmek için Java kodu üzerinde Log incelemesini ve kod incelemesini yaptıktan sonra gerekirse konfigürasyon gerekirse de yazılımsal çözümler veriyordum. Yaptığımız iş gereği takım çalışması çok önemliydi. Birinci seviye destek mühendisleriyle ve üçüncü seviye design mühendisleriyle beraber çalışıyordum. Bilgi birikiminin saklanabilmesi ve kolayca ulaşılabilir hale getirilmesi için, sadece Netaş mühendislerinin kullanabileceği, Youtube benzeri, her birinin süresi 10 dakikayı geçmeyen videolardan oluşan, video portalı yarattım ve 22 saatlik eğitim videoları çekip kullanıcıların hizmetine verdim. Yaptığım portal şuan tüm Netaş mühendisleri tarafından kullanımaktadır.

→ Sayfayı Ziyaret Et

17/03/2011

Çözüm Mühendisi @ NETAŞ

17/03/2011 den 03/06/2013 ye kadar

Tam Zamanlı İş

Genband'ın CVAS müşterilerine, ikinci seviye yazılımsal ürün desteği ve çözümü veriyordum. Core, CVOIP (Carrier Voice over IP) networkleri, eski tip DMS Sistemleri ve Genband C20 ürününde, Services/Lines, CORE ve SIP tabanlı problemleri çözüyordum. Raporlanan TRAP ve SWER (Software Error) ve arama servisleriyle ilgili problemleri Nortel'in zamanında kendisi için geliştirdiği PROTEL programlama dilinde inceledikten sonra düzeltiyordum. PROTEL, tamamen telekom ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmiş C/C++ benzeri bir programlama dili. Yazılımsal çözümleri geliştirdikten sonra bunları, kendi laboratuvarlarımızda test ettikten sonra müşterilere gönderiyordum. Corruption problemlerini ve data-store patchlerini, virtual machinelerini kullanarak debug ediyordum. Gerekirse konfigürasyon değişikliği ile problemleri çözüyordum. Diğer Product Support takımlarıyla, birinci seviye destek ve üçüncü seviye dizayn mühendisleriyle beraber çalışıp en kısa sürede müşterilere çözümler üretiyordum.

→ Sayfayı Ziyaret Et

03/08/2008

Stajyer Bilgi İşlem Departmanı @ İş Bankası

2 Hafta

Stajyer

Genel Müdürlük Bilgi İşlem Merkezinde yaptığım bu stajda, Bilgi Teknolojileri departmanının çalışma şeklini gözlemledim. Takım içi toplantılara, tartışmalara katıldım. Verilen Database (SQL) projesini başarı ile tamamladım.

→ Sayfayı Ziyaret Et

02/11/2008

Stajyer Bilgi İşlem Departmanı @ Astron - Yaşar Holding

2 Hafta

Stajyer

SAP kullanıcılarına çözüm sunan Yaşar Holding bünyesine bağlı Astron firmasında yaptığım stajda, haber sitesi tasarımı, bu sitenin database yapısı ve bunun web tabanlı programlanması ile ilgili proje verildi. Bu projeyi başarı ile tamamladım.

→ Sayfayı Ziyaret Et